Terapia ParPsycholog par. Co jest ważne w wyborze?

Jak w przypadku każdej sesji terapeutycznej, między osobami zainteresowanymi terapią, a prowadzącym terapię musi być to „coś”. Niektórzy definiują to jako dobrą energię, zrozumienie, pozytywne wibracje, chemię. Terapeuta może być doskonałym znawcą tematu, polecanym przez innych, ale po pierwszym spotkaniu uznamy, że jednak nie jest od dla nas. Nic w tym złego. Należy poszukać innej osoby i nie rezygnować z podjętej próby pracy nad związkiem.

Terapeuta pomaga w lepszym zrozumieniu własnych emocji i zachowania oraz ukierunkowuje nas na otwartość względem drugiej połowy. Psychoterapia par to regularne spotkania, które mają stałą częstotliwość i są prowadzone przez tego samego terapeutę, który na początku poznaje bieżącą i przeszłą sytuację pary. Jedna sesja to 60-90 minut. Sesje odbywają się zazwyczaj raz w tygodniu o ustalonej godzinie. Czas trwania całej psychoterapii jest uzależniony od tego, jakie cele ustalimy na początku i na czym nam zależy.

Terapia dla par, czyli dla kogo?

Podsumowując, terapia par nie jest jedynie dla związków, które doświadczyły trudnych doświadczeń spowodowanych zdradą. Na spotkania, mogą udać się osoby mające potrzebę lepszej komunikacji, chcą odbudować harmonię poprzez bezkonfliktowe wyrażanie swoich uczuć, emocji, myśli. Na terapię par można w początkowym etapie przyjść samemu. Spotkania w większym gronie (terapeuta i osoby zainteresowane) spotykają się w późniejszym czasie.

Terapia związku i korzyści ze spotkań

Terapia może trwać kilka spotkań, a nawet kilka miesięcy. Wszystko zależy od osób na terapię uczęszczających i ich otwartości, przełamania barier i zgody na usłyszenie rzeczy, które są trudne, ale okazują się oczyszczające ze złych emocji.

Korzyści z terapii:

  • Partnerzy potrafią ufać sobie nawzajem i współpracują,
  • Akceptacja na niezależność drugiej połowy,
  • Partnerzy nie rywalizują ze sobą w żadnym aspekcie, również jako rodzice,
  • Partnerzy dopingują i zauważają sukcesy drugiej osoby,
  • W związku przeważa otwartość i empatia,
  • Brak skrępowania i radość z intymnych relacji.

Co ważne

80% naszego czasu pracujemy zdalnie (oprócz szkoleń stacjonarnych i audytów mystery client). Konsultacje odbywają się za pośrednictwem platformy skype lub zoom.

Skontaktuj się

tel. 540-467-758

kontakt@psychologwfotelu.pl

Poznaj mnie

O mnie

Privacy Policy

Subskrybuj

Facebook

Linkedin